Pozivamo Vas na sudjelovanje u istraživanju: „Znanja i vještine za sektor privatne zaštite“, kojeg u cilju jačanja socijalnog dijaloga u Europskoj uniji, provode Konfederacija europskih sigurnosnih službi (CoESS), UNI Europa i Hrvatski ceh zaštitara u Hrvatskoj putem projekta financiran sredstvima EU-a (broj projekta 101145583) pod nazivom “INTEL: Skills Intelligence for the Private Security Sector.” Projekt traje od travnja 2024. do ožujka 2026.

Cilj projekta je omogućiti razumijevanje, predviđanje, pripremu i upravljanje nedostatkom radne snage i vještina u industriji privatne zaštite diljem Europske unije.

Anketi u trajanju od 15 minuta možete pristupiti putem ove poveznice: https://www.surveymonkey.com/r/HWHSCM5

Vaše sudjelovanje u ovoj anketi ključno je za prikupljanje reprezentativnih podataka iz svih država članica EU-a i za pomoć u razmjeni mišljenja te najboljih praksi o ovoj važnoj temi.

Molimo Vas da ispunite anketu kako bismo dobili realne i kvalitetne podatke.

Cijenili bismo Vaš odgovor na anketu do 11.04.2025.

Jedno od glavnih aktivnosti u provedbi projekta jest i istraživanje o vještinama, znanjima i stavovima o privatnoj zaštiti:

  1. kod osoba mlađih od 35 godina – zaštitara, zaštitara tehničara (koji već rade ili su tek započeli sa radom ili koji se nalaze u procesu obuke i stjecanje licence za rad), učenika i studenata koji praksu obavljaju u privatnoj zaštiti ili planiraju karijeru u privatnoj zaštiti
  2. kod osoba od 35-50 godina zaštitara, zaštitara tehničara (koji već rade ili su tek započeli sa radom ili koji se nalaze u procesu obuke i stjecanje licence za rad)

Istraživanje u trajanju od 15 minuta je anonimno, provoditi će se online, neće se prikupljati osobni podaci o ispitanicima te će biti provedeno sukladno etičkim standardima i uz potpuno poštivanje GDPR-a, a sukladno kojima se provode ovakva istraživanja. Istraživanje, analizu i interpretaciju podataka i rezultata provesti će profesori Sveučilišta u Zagrebu (članovi Instituta za sigurnosne politike, partnera u provedbi istraživanja u Hrvatskoj) uz pomoć i potporu Hrvatskog ceha zaštitara.

Kontakt osoba za provođenje istraživanja je Mihael Mišo Mudrić, Institut za sigurnosne politike.
Kontakt osoba Hrvatskog ceha zaštitara je Alen Javorović,